top of page

Книжкова Поличка

Тут є що почитати безкоштовно, або завантажити для рідерів. Зверніть увагу, що деякі нові твори доступні лише зареєстрованим читачам та підписникам. Для зручності проєкти поділені на категорії завершені та ті, що тривають. Завершені проєкти пройшли літературне редагування. Трохи нижче є блог, де з'являються новини сайту та невеликі твори.  

Норд  Велика Зима. Скандинавське фентезі.

Я з родиною живу в Борре. Це невелике селище на Півночі, коло стародавнього лісу. Тут зими тривають довгі місяці, а літо швидко минає. Щороку, на свято Йоль ми вшановуємо богів та духів. Вітаємо пришестя доброго Пана — Короля Сонце, що дарує нам врожай, оберігає отару від морозів, захищає мисливців від вовків. 

Найдовша ніч минала, і за зимою завжди приходило літо. Та хтось з віщунів помітив, що літо стає дедалі холоднішим, а ночі — довшають. В лісах тепер небезпечно полювати, бо там з’явилися чудовиська. 

(Книгу завершено)

995a6d_79628d7efffb435ea1f142aca055bd30~mv2.webp

Норд. Вік Вовка (Книга 2)

Пригоди Сіф у Дев'яти світах лише розпочинаються. Дикі Лови забрали її мати, молодшого братика та подружок. Чи вдасться Сіф врятувати їх? (Книгу завершено)

Норд. Сутінки Світів
(Книга 3)

Пригоди Сіф у Дев'яти світах лише розпочинаються. Дикі Лови забрали її мати, молодшого братика та подружок. Чи вдасться Сіф врятувати їх? (В роботі)

Вік Вовка том 2
В роботі

Норд. Обранець Духів
(Спіноф 1)

Пригоди Нордана у Дев'яти світах. Шлях сейдмана та угоди з духами заради порятунку коханої та Дерева Життя. (В роботі)

В роботі
Норд
Крила Остари Прощена. Темне технофентезі.

Крила Остари: Прощена 

Убивши людину, Ашула Айшар стає непрощенною. Вона втратила дім та родину, а для заробітку змушена пірнати за Межу й повертати втрачені речі. Одного дня Ашула дізнається, що її брат зник, шукаючи потужний артефакт, що здатний зупинити руйнацію світу. Тепер на Ашулу чекає небезпечна подорож до Епіцентру, де народилася загадкова Пітьма. А ще цілий клубок таємниць, інтриг та змов, у які Ашула вплуталась разом із Ноа — шамахом, якого викликала з підземного світу. Що чекає на них за Межею? Чи встигне Ашула врятувати брата? І, врешті, що таке ця "Пітьма" та як вона народилася?    

(Книгу завершено)

Крила Остари Пітьма
Подвійник. Містичне фентезі.

Подвійник

 

Якщо  зустрінеш свого подвійника — маєш померти...
В цьому світі ви не можете існувати одночасно.

Тої незвичної ночі, Катя зустріла свого подвійника, дівчину схожу на неї наче клон. Вона переконалась, що в деякі міські легенди варто вірити. (Завершений)

 

Амнезія.

Амнезія

 

Людство втратило пам'ять. Що це? Кара небесна? Невдалий експеримент? Чи, може, передвісник змін, які очікують на світ?

(Завершений)

Нетжеру Гріхи богів. єгипетське фентезі.

Нетжеру: Гріхи Богів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Все почалося з єгипетської царівни. Неферрен покохала демона й народила від нього сина, за це її рід та весь її народ — був проклятий богами. В нечистої забрали ім'я, а сина віддали Дуат — Потойбічному світу. Ой ні… зачекайте! Цю нісенітницю вигадали жерці. Вони радо дурять наївних вірян. Зараз я розповім вам правдиву історію. Хоча ні, розповім лише за однієї умови….
***
Хто винен, якщо весь світ руйнується? Хіба здатна одна людина протистояти страшній волі давніх богів? Чи владна любов здолати первинне зло? 

 

Гріхи богів: коли одна помилка може вартувати життя всього світу.

Царство Сонця та Сахари. Царство Вічної ріки, чиї блакитні води омивають плодовиту Чорну землю. Перші фараони, що створили найвеличнішу імперію усіх часів. Криваві протистояння жрецтва. Та неймовірне кохання, що владне подолати всі перепони! 

Нетжеру! Їхня
 історія живе в нас віками!

СЕЛЕСТІАЛ: Дев'ять синів Дракона

 

П'ять тисячоліть тривав священний сон. П'ять шен ніхто не бачив драконів. Врешті люди перестали їм молитися й зруйнували давні храми, а єдиним спадкоємцем лун стали вважати імператора. Та, було провіщено, що в рік дракона, коли зійдуть три сонця - на півдні прокинеться давній ворог. Імперія Кур, імперія чудовиськ повстане з руїн, і тоді забуті боги повернуться до Піднебесної, щоб врятувати світ.

(В роботі)

 

Селестіал

Не-мертві боги (доступно для бетарідерів)

 

Вона єдина вціліла з Угніва не пам'ятає власного імені. Загалом нічого не пам'ятає про  ніч, коли всі мешканці невеликого містечка зникли.

(В роботі)

 

 

Покоління ІСІ

У далекому 1820 під час експедиції, у крижаному лігвищі на півострові Трініті Едвард Брансфілд знайшов рештки невідомої істоти і забрав її на велику землю. Що це за істота? Як вона потрапила до підземного храму? Хто й навіщо збудував храм під кригою? 

 

Компанія "БіоІнк" розробила панацею. Препарат "Амрітал" лікує найтяжчі хвороби. Та ціна, що сплатить людство за омріяне безсмертя може виявитися занадто високою...
Читайте "Проект Азура: Інтродукція" 

(В роботі)

Азура Покоління ІСІ
Діти Дану. Марс та фобос.

Діти Дану: Втрачені Світи

 

Таємничі песиголовці коло пустелі. Ворожі літаки в червоних небесах. В колоніях зникають діти. То що ж насправді приховує уряд Фарсіди від своїх громадян? Та, чи скінчилося давнішнє протистояння Землі й Червоної планети?..

(В роботі)

Уламки світів

Уламки Світів: Аніма

Як ви вже, мабуть, зрозуміли — Я людина. Я народилася у вулику. Так називають домівку представників вищої касти. Мій батько цесаревич, а мама - велика княгиня. Ми представники блакитної крові, втілення всіх доброчесностей та мудрості світу. Та моя кров зовсім не блакитна. 

А ще в мене є душа. Це великий дар та велика відповідальність: мати душу. Всі люди її мають. Та чи всі на неї заслуговують? 

Завтра мій день народження. Нарешті 17 років, і я  відвідаю свій перший бал. Там я зустріну Адама - сина графа Ану: загадкового юнака, що за одну ніч цілком знищить мій світ, залишивши мені лише уламки реальності. 

(В роботі)

Хазард: Заклята Кров

Цей світ належить чудовиськам. Тут все живе хоче вас з'їсти чи поневолити. Кожне створіння Хазарду небезпечне й хиже. Але найстрашніші чудовиська ті, що мають людську подобу. Тому великі міста заховані під кулями-куполами. За межами купола на звичайну людину чекає неминуча смерть.В серці Кришталевого міста височить чорний палац, де живуть таємничі саї. Грізні володарі світу чудовиськ.

Арія вперше поїхала сама в іншу країну за програмою обміну. Під час недільної екскурсії вона побачила камінь Фаль. Камінь, що передвіщав появу нового короля Ірландії. Торкнувшись його, Арія потрапляє до  брами купола за яким на неї вже чекає Кришталеве місто. Місто з її видінь. І схоже, аби повернутися до нормального життя вона має з'ясувати, хто ж такі володарі Хазарду насправді.

(В роботі)

Хазард

Ad Astra: Із зірок

Страх ніколи не минає. Він, як хвороба, від якої неможливо одужати. Від якої не створили ліків. Кажуть, що страх − це корисний інстинкт. Можливо, адже саме страх не дав мені загинути. Хоча тому, хто побував у пеклі важко повернутися до нормального життя. 

Нетжеру. Земленароджені

Золота зірка впала з неба. Царство земне має сплатити криваву данину Небесам. Володар миру паде й темрява охопить весь світ. Брами Дуат розчиняться навстіж і Діти заколоту зійдуть, щоб покарати людство. 

(В роботі)

Нетжеру. Земленароджені.
В роботі (читати)
Ім'я тіні

Ім'я Тіні

Вирви аркуш із зошита. Краще в клітинку, посередині. Розгорни та намалюй велике коло. Поділи коло на частини, наче годинник. Розкидай всі літери абетки по секторах кола. Тепер візьми голку та червону нитку. Краще червону. Встав голку в центр кола. Далі маєш тричі покликати: «Гість прийди, гість прийди, гість прийди!»

(Завершений)

Карма

Карма

Ходить легенда, що поза часом і простором існує примарне місто "Дрімфог". Наповнюють його безликі привиди, а керують усім містичні й загадкові істоти, які полюбляють копирсатися у чужих душах. Час від часу місто з'являється і на нашій Землі. І ніхто не знає, що чекає на тих, кому пощастить туди потрапити. Твір входить до збірки "Місто спогадів", літературного об'єднання БукБанда.

(Завершений)

Ad Astra: Ренегат

Страх ніколи не минає. Він, як хвороба, від якої неможливо одужати. Від якої не створили ліків. Кажуть, що страх − це корисний інстинкт. Можливо, адже саме страх не дав мені загинути. Хоча тому, хто побував у пеклі важко повернутися до нормального життя. Того дня стрибнули 20 кораблів і жоден не долетів до Марса. Це історія екіпажу «HJ-20».

(Завершений)

HyperJump
Екс Ніхіліо. Далекий космос. Виживання людсвта. Боги з машини.

Ex Nihilio

Світ приречений. Звичайно. Ми чули цю пісеньку тисячі, сотні тисяч років. Проте, День настав. Присмерк руйнує міста, руйнує континенти. Єдина надія - колонізація та місто майбутнього Тевех. Місто під куполом. Місто богів. Адам Біхер не почуває себе богом. Він звичайний хлопчик, який нещодавно поховав батька та тепер мусить звикати до нового життя з матір'ю і її іншою дитиною. Адам був обраний для участі в унікальному експерименті. Професор Девон обіцяє врятувати людство. Та чи згоден Адам та інші "обранці" сплатити жахливу ціну за примарне спасіння? (В роботі)

Лелюся

Леля Лелюся

Леля втратила маму ще як була дитиною. Сусіди вірять, що Сяйну забрали духи й віднесли до себе в гори. Тому Лелю та її старшого брата всі Горівці кличуть покручами та волхвітами. Єдине місце, де Леля може перепочити від неспинних цькувань - давній храм: забутий і загублений. Односельці давно не носять сюди требу. Лише Леля прикрашає жертовник квітами й молиться забутому богу. Просить повернути їй маму за будь-яку ціну. І, схоже, що господар храму нарешті почув її молитви. (В роботі)

ОЛЕНА СКУЛОВАТОВА

Письменниця, публіцистка, психологиня та мандрівниця. Автор, який передає свій життєвий досвід через книги оповідки та казки.

Читати інше від Айя Нея

bottom of page