top of page

Вітаю!

Це блог сайту Айї Неї, де можна прочитати про творчі новини, а також цікаві статті присвячені міфології та фентезі.

7 атрибутів персонажів
Нам часто кажуть, що персонажі мають бути «живими», а не картонними фігурками.  Якби ви були художником і малювали картину з фігурками, люди б сказали: «Ну, це не дуже реалістично».

У історіях ми також зазвичай не хочемо таких персонажів.  Ми хочемо, щоб наші персонажі мали життя:

.

Атрибут персонажа №1: конкретні фізичні тіла.

.

Справжні люди мають фізичні тіла з властивими обмеженнями та сильними сторонами.  Ці тіла відчувають голод, страждають і мають власні бажання.  У них також є історія хвороб і трави, різноманітні шрами і, звичайно, багато рис, які ми можемо хотіти або не хотіти включати в нашу історію, включаючи такі речі, як розмір стопи, розмір і форма вуха тощо. 

.

Атрибут №2: Стосунки

.

У справжніх людей є сім'ї та друзі.  Деякий час у молодіжній літературі майже всі були сиротами.  Це тому, що редактори не хотіли, щоб автори мали справу з сімейними проблемами.  Однак надто часто автори не створюють розширених сімей через лінь.  Подібним чином у кожного з нас є друзі різного рівня, колеги по бізнесу, люди, до яких ми приваблюємося, і люди, які приваблюють нас на певному рівні.  Ми могли б включити в цей список асоціацій такі речі, як домашні тварини та рослини.  Ваша героїня тримає вдома африканські фіалки, ніжно плекає герань?  Симпатичний характер зазвичай це той, хто виявляє доброту до інших, хто шукає глибоких і довготривалих зобов’язань, навіть якщо це стосується лише її квітів.

.

Атрибут  №3: Покликання

.

У реальних людей є робота — як правило, історія про неї.  Наприклад, герой був різаком м’яса, тюремним охоронцем, місіонером, кінопродюсером, романістом, дизайнером відеоігор, технічним письменником і редактором, бакалійником, виробником вишуканого морозива та фермером.  У сучасному світі ми, як правило, розвиваємо великі набори навичок із віком, але був час, коли людина починала життя фермером і закінчувала похованою під виноградними лозами.

.

Атрибут №4: Соціальний статус

.

Справжні люди також мають місце в суспільстві.  Ці суспільства можуть включати політичні групи, релігійні та громадські організації тощо.

.

Атрибут персонажа №5: Внутрішнє життя

.

Справжні люди мають внутрішнє життя, невидиме неозброєним оком.  Це хороша категорія для багатьох речей — емоційних потреб і фобій, ідеалів тощо.  Це можуть бути таємні вірування, надії, бажання.  Це також включає наш особистий спосіб бачення світу та те, як ми справляємося з ним.  Іноді наші особисті ідеали суперечать нашій суспільній приналежності.  Наприклад, хоча більшість людей сповідує певну релігію, дуже часто наші особисті переконання можуть певним чином відрізнятися від офіційної доктрини церкви, яку ми сповідуємо.

.

Звісно, ​​внутрішнє життя персонажа – це те, з чого ми беремо «м’ясо» для наших романів.  Фільм може легко передати зовнішність персонажа, але романи краще передадуть внутрішні почуття, настрої та переконання.  Але це лише частина причин, чому романи такі популярні та часто кажуть, що вони кращі за фільми, на які вони надихають.

.

Ми маємо вроджену потребу пізнати один одного зсередини.  .  .  .  Тому ми витрачаємо багато часу на аналіз мотивів, переконань і вчинків інших.

.

Внутрішнє життя наших героїв є найродючішим ґрунтом, на якому автор може посадити свою історію.

.

Аирибут персонажа №6: внутрішні конфлікти

.

Коли ми досліджуємо внутрішнє життя наших персонажів, однією з найважливіших областей для вивчення є внутрішні конфлікти цієї людини.  Що відбувається, коли людина любить і боїться одного і того ж?  Що відбувається, коли совість чоловіка не дає йому виконувати накази начальника (або дружини, або господаря)?  Більшість людей сповнені цікавих протиріч, і зазвичай це дає найкращий матеріал для наших романів.

.

Атрибут №7: Голос

.

Кожен персонаж має унікальну манеру говорити.  Знайти голос і акцент персонажа часто є ключовим під час написання книги.  Персонаж ніколи не оживає, доки не почується його розмову у власній уяві.

.

На закінчення

.

Зверніть увагу, що люди не фігурки.  У хорошому романі автор створює кілька героїв, які протистоять, і кожен із них є задовільним і правдоподібним.  Ваші уявні персонажі ніколи не оживають, але часом може здатися, що вони захоплюють вашу історію, прагнучи досягти власних цілей.

.

Девід Фернланд.

29 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comentarios


bottom of page