top of page

Вітаю!

Це блог сайту Айї Неї, де можна прочитати про творчі новини, а також цікаві статті присвячені міфології та фентезі.

ЯК СТВОРИТИ ВАМПІРА. Алекс Гонзалес.
ЯК СТВОРИТИ ВАМПІРА. Алекс Гонзалес.

Обираючи свого монстра для книги, ви також будуєте свій світ. 

Ні для кого не секрет, що обмеження корисні для творчості.  Створення правил для ваших монстрів – це те саме, що встановлення правил для ваших героїв, що те саме, що встановлення правил для себе.  Крім того, певні жанри спираються на нього.  Хоча це не те саме, що тропи чи кліше, вони очікуються читачем на підсвідомому рівні.

Наприклад, кілька років тому Алекс працював над історією про шабаш відьом, які шукають гримуар.  Книга заклинань була в руках його відважної, наївної героїні, і вона не відмовлялася від неї.  Його друг запитав просто: «Чому вони просто не вбивають її?» «Ну, тому що книжку треба дати їм у руки». «Тоді чому вони не беруть?  Це було б інший сюжет в житті».

Подібно до того, як Алекс склав ряд правил для своїх відьом, він створив деякі для головного героя свого роману: Він ніколи не подивиться на фото.  Зараз ви смієтеся, але скільки разів герой дивився на фотографію своїх батьків, свого колишнього, свого старого будинку, свого будь-чого.  Як часто це просуває сюжет вперед, а не, скажімо, збільшує кількість слів для якогось жахливого, літературного розкручування?

Головний герой згадує момент із дитинства, звичайно, може бути яскравим, але чи має це статися зараз?  У середині цього розділу?  І чи справді це допоможе їм вибратися з багажника серійного вбивці?  Я сумніваюся.

Дії ведуть до інформації, а реакції приховують її.  Найкращими поганими хлопцями керують сміливі рішення: захопити світ, викрасти дитину, отруїти воду.  Звичайні хороші хлопці на це реагують.  Збереження статус-кво, звичайно, благородно, але навряд чи є переконливим. 

Правила створення монстра:

1. Помістіть свого поганого хлопця в щільний графік.  Невеликі дедлайни – це чудовий спосіб замкнутись у стінах і чинити тиск.  Наступного повного місяця, через сім днів після телефонного дзвінка  — чорт забирай, навіть Пеннівайзу довелося вибити бруківку, перш ніж знову лягти спати.

2. Поганий хлопець був поганим хлопцем довше, ніж ваш герой знав його. Він більш кваліфікований.  Це означає, що до самого кінця ваш поганий хлопець розумніший за все, що кидає на нього ваш герой.

3. Якщо поганий хлопець має шанс вбити, він повинен ним скористатися.  Зараз це може бути дещо спірним, але Алекс наполягаю на цьому.  Жахи — жанр стислості.  Напругу можна підтримувати лише так довго, поки читач не втратить інтерес. 

Правила для монстрів — це щось більше.  Це обмеження для сюжету, обмеження для  героя, і коли ви сідаєте як письменник, вони змушують вас зосередитися.  Це не плюс і мінус;  це просто природа гри.  Вампірів потрібно запросити в будинок, щоб сталося щось жахливе. Тепер ваше завдання побудувати будинок, куди його запросити.

2 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page