top of page

Вітаю!

Це блог сайту Айї Неї, де можна прочитати про творчі новини, а також цікаві статті присвячені міфології та фентезі.

Химородні (уривок)

— Що вони роблять?

Уріша вказала на хлопців у масках і середньовічних лахах, що сунули на чолі колони.

— Святкують звісно. Сьогодні ж Маренова неділя. Це вони так вшановують нашого пана. 

— Пана? — перепитала Уріша. — Якого ще пана?

Діти влаштували цілий парад. Двоє найстарших хлопців несли довгий і щільно обгорнутий коричневою тканиною згорто, хлопчик у солом'яному капелюсі бив у маленький барабан, а замикав процесію флейтист. Дівчата кружляли навколо них ніби метелики і неголосно співали.

— Ми кличемо його Маровітом. Хто він такий? — Старигань стенув плечима, міцніше вчепився у костур. — Дехто вірить, що він — двар, жахливе породження степу. Інші вклоняються йому, як божеству. Та я впевнений, що  саме Він господар міста, що б там хто не казав. Діти не даремно шанують його, як великого пращура. Тому лише дітям Він являється, оберігає та навчає. Веде до стену та відкриває свої таємниці. 

— А цей ваш Маровіт випадково не пов'язаний зі спаленням ляльки? — Уріша стисла руку в кулак. Уже котру ніч їй сниться одне і те саме жахіття. Вперше примарилося у день, коли Яноша не стало.  І відтоді варто було заплющити очі вона бачила ті танці, чула ту пісню, і бачила велике вогнище. Щоразу сон завершувався однаково і щоразу вона з криками прокидалася спітніла й задубіла від жаху. Ось чому, коли Ален розповів їй про подорож у Вурв, вона спочатку страшенно злякалася. Просила лишити її в Управління. Навіть погодилась на внеплановий огляд.  

— Ляльки, кажеш? — Старий джентльмен почесав борідку, звівши сірі брови разом. — Не знаю, доню, про яку ляльку тобі розповідали, але є в нас один обряд... Навесні якраз, місцева дробота робить опудало, з торішнього колосся. Вбирає його у все чорне і носить вулицями. Це опудало ми називаємо Смертець або Марек. 

Старигань витягнув вузлуватий палець, вказав на підозрілий пакунок, що несли підлітки.

_____

Цей уривок я можливо архівую за 24 години 👀

Твір над яким я працювала паралельно з Норд, але Норд виграв урешті естафету 🫣

Зараз, коли роблю план що писати далі, знову і знову повертаюсь до Химородних...

Це підлітковий горор, за основу взяті наші міфи, нечисть та свята.

3 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Commenti


bottom of page