top of page

Вітаю!

Це блог сайту Айї Неї, де можна прочитати про творчі новини, а також цікаві статті присвячені міфології та фентезі.

Уривок з Розділу 4 Крила Остари

Ашула прикусила губу. Після того, як дізналася про шалену різницю у віці з Асвальдуром її мучило питання. Прийти до Ноа соромилася, а раз у Кірш'ї у нас така відверта розмова чому не спробувати? Цікавість урешті переселили та Ашула наважилась. 


—   Невже всі ці роки в нього не було дружини? — повірити в таке —  дуже важко, зважаючи на всю вроду, харизму та високий статус шамаха.


Крш'я відповів не одразу, лише як перейшли місток і стали перед діркою в стіні, з якої проглядалась стежка до забутої каплички. 


—   Розумієш, сестро, Асвальдур покохав богиню. 


Певно очі її стали кругліші за Місяць. 


—   Що?! — важко видихнула, смикнула руку на себе і заклякла. — Але ж богиня це лише...


—   Казка? — Кірш'я похитав головою. — Я бачив її, сестро, Ренон теж. З нас трьох Асвальдур зустрічався з нею так часто, що став направду одержимим. Еліна нудилась в полоні чорного храму. Дітьми ми навіть не знали про існування полонянки. А Ноа її знайшов та пробудив.


Ашула не знала що відповісти, та й навряд чи могла говорити. Від здивування в неї відвисла щелепа, а язик приріс до рота. Вона по дурному в'ялилася на шамаха, наче на рожеву корову. 


— Я щойно сказав, що твоя богиня існує, але ти, здається, злякалася? Які ви фанатики все-таки дивні, — Кірш’я гмикнув.  — Брата вважали її голосом, її мазунчиком. Він в той час був наче навіжений. Захоплення переросло в кохання, кохання у відданість, відданість в жертовність… Брат ладен був померти якби вона звеліла. — Але ж… Богиня? Як же це можливо… — Ашула спантеличено закліпала. Згадалося як він молився перед храмом Елевтіна, як здивувався почувши історію про обранця обгині. То невже Елевтіном був Асвальдур? От звідки народилася та легенда про закоханого в Богиню святого? І от чому вона виглядала такою неповною, спотвореною. Шамах, що закохався у Богиню... Нарешті більш-менш привівши думки до ладу, приголомшено прошепотіла. — То Ноа ніколи не був із жінкою? — Ні, це також неможливо. Ішхатан поводився надто відверто та впевнено. Це вона недосвідчена залякана чоловіками соромилась навіть глянути на нього, а Ноа точно знав, що робить.


— Чому ж не був? Він же у нас не аскет. Були в нього жінки, — Кірш’я почесав гладеньке підборіддя. — Просто то все була Вона. Загалом це дуже складно пояснити та ще складніше зрозуміти. Повір, сестро, з мене вийде поганий оповідач. Якщо хочеш попитай у Ноа. Упевнений, він радо поділиться усілякими інтимними подробицями.


Ашула зашарілася і відвела погляд. Даремно вона запитала. Цікавість тепер гризла ще сильніше. Що Кірш'я мав на увазі кажучи «то все була вона?»

10 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page