top of page

Вітаю!

Це блог сайту Айї Неї, де можна прочитати про творчі новини, а також цікаві статті присвячені міфології та фентезі.

Скандинавське фентезі

Чому скандинавське фентезі або не Скандинавією єдиною? ^^

Я вже згадувала, що для створення Норд використала не лише скандинавські міфи, антураж, чудовиськ та саги. Насправді в наступних книгах на нас чекають не лише герої-уродженці Київської Русі, але й наші міфічні істоти та навіть магія. Чому так?


Наші традиції дивовижним чином схожі, для мене стало відкриттям порівняння скандинавського Йоль та нашої Маланки. Ряджені, пісні-вітання, подарунки, коза (цап), вогнище і танці, святкова вечеря.


Ми всі знаємо, що скандинави торгували з Київською Русю, засновували тут селища і привносили свою культурну спадщину.


Вікінги, відомі нам як варяги, активно взаємодіяли з Київською Русю з IX по XI століття. Вони здійснювали торгові походи вздовж річкових шляхів, засновували поселення та укладали військові союзи з місцевими князями. Один із найвідоміших прикладів – князь Володимир Великий, який мав варязьке походження по лінії матері.


Крім того, є згадки про взаємодію варягів з Ярославом Мудрим. Варяги часто служили у війську Ярослава як найманці. Ярослав Мудрий також одружився з Інгігердою, дочкою шведського короля Олафа, що ще більше зміцнило зв'язки між Київською Русю та скандинавськими країнами. Військові союзи і взаємодія з варягами сприяли зміцненню влади Ярослава та забезпеченню безпеки держави.


Історія кохання Ярослава Мудрого та Інгігерди є романтичною легендою тієї епохи. Інгігерда спочатку була обіцяна іншому, але після його смерті Ярослав почав залицятися до неї. Їхній шлюб став символом союзу між Київською Руссю та Швецією, і Інгігерда, похрестившись, стала відомою як Ірина.


Єлизавета Ярославна, дочка Ярослава Мудрого, стала дружиною норвезького короля Гаральда Суворого (Сіґурдсона). Гаральд, будучи молодим варягом, закохався в Єлизавету під час свого перебування в Києві. Але тоді дівчина не відповіда йому взаємністю. Вони все ж одружилися після багатьох років, коли Гаральд повернувся до Норвегії та став королем.


Ну а ще багато питань до Олега. Його легенда з’являється у сагах і відома всіх зі шкільних часів 👀 мене вона зачарувала.


Фото і макіяж від моєї любої @mila_kostrytsia


6 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comentários


bottom of page