top of page

Вітаю!

Це блог сайту Айї Неї, де можна прочитати про творчі новини, а також цікаві статті присвячені міфології та фентезі.

Святий Миколай але не зовсім

Поки всі чекають на Святого Миколая і свій подарунок під подушкою, а давайте поговоримо про напарника Миколая. Істоту про яку зазвичай мовчать, а в нас і зовсім не знають 👀🫣

Забувайте за добру усмішку та чарівну сніжну бороду. Ті, хто супроводжують Святого здатні нагнати жаху на дорослого!

Кнехт Рупрехт

Кнехт Рупрехт відомий в німецькій культурі як супутник Святого Миколая.

Зазвичай він зображується у темному або заношеному одязі, іноді з бородою та палицею або мішком на плечі.

Його місія - допомагати Святому Миколаю визначити, які діти були слухняними, а які ні. Він може винагороджувати хороших дітей та карати неслухів. Від вуглинки замість подарунку до викрадення неслухняної дитини 👀 Але повірте, це не найгірше, що може статися при зустрічі з цими духами.

Кнехт не єдиний темний двійник Святого Миколая.

Пертен (Krampus)

В австрійських, баварських та інших альпійських традиціях є персонаж Крампус, який схожий на волохатого чорного троля чи демона. Роги, ратиці, довгий червоний язик. Він наоодився в горах, і скорвш за все є згадкою про більш давні та темні традиції зимових свят. Про Різдвяного цапа, що не лише дарував подарунки. Крампус карає неслухів, душить їх язиком чи краде до Пекла.

Шварцер Петер (Schwarzer Peter)

У Нідерландах Чорний Петро також супроводжує Святого Миколая. Він відіграє роль контрасту до добродушної натури Святого Миколая, втілюючи ідею винагороди за добро і кари за непослух.

7 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Commentaires


bottom of page