top of page

Вітаю!

Це блог сайту Айї Неї, де можна прочитати про творчі новини, а також цікаві статті присвячені міфології та фентезі.

Сага про Гуїна

Сага про Гуїна.

Насправді я часто використовую цю фразу для позначення дуже великих саг і додаю крихту чорного гумору кажучи "Дивись, щоб це не перетворилося на сагу про Гуїна!" Чи "Це, певно, моя особиста Сага про Гуїна".


В літературі недописані твори - явище звичайне. Коли автор замахнувся на кількадесят тисяч сторінок 👀 він морально готовий (а можливо ні), що писати такий твір мусить усе своє життя.


Дуже сумно, коли автор помирає не дописавши те, що почав. Тоді знаходяться спадкоємці, що по чернеткам спробують відтворити втрачену для світу ідею. Та іронія в тому, що ми вже ніколи не побачимо світ, яким його планував первинний автор.


Так сталося з Гуїном. Це найдовша в світі сага! Вона почала видаватися ще в 70х. Головною загадкою як книги, так і манги і аніме - був воїн Гуїн. Загадковий, могутній, з маскою леопарда, що не знімалася (чи то все ж голова). Він не знає хто він, не знає, що вчинив, випадково встріває у величезну політичну авантюру, рятуючи двох близнят у лісі. Близнята, принц та принцеса, втікають від загарбників, що вбили їхню родину. Гуїн береться супроводжувати їх і захищати. Він найсильніший воїн з усіх відомих та чи він взагалі людина? Чи може боги прокляли його і покарали за гріх? Чи він взагалі міссія і рятівник гниючого світу? Так от....ми про це ніколи не дізнаємося 😅


Вся біль в тому, що автор помер не встигнувши розкрити найбільшу загадку серіалу - саги 👀 Хто ж такий Гуїн?!


Аж з 2013 року почалися мляві спроби відновити франшизу під керівництвом автора - спадкоємця. Але, будьмо відверті, ніколи жоден інший автор не напише за вас вашу книгу! Бачимо вже у Всесвіті Ембера (Р.Желязного). Власноруч свою серію про королівство Ембер Желязний не дописав, а тому справу продовжили його дружина та автор-фанат. Навіть, якщо автор лишив якісь чернетки...їх мало для відтворення його задуму.


Тому, Сага зі 120+ томів стала, мабуть, найвідомішим випадком незавершеного твору.


Не робіть так 👀 Не пишіть Сагу про Гуїна! Якщо вже почали щось створювати - пишіть до кінця. Або лишіть дуже багато чернеток для спадкоємців 😅


2 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Commentaires


bottom of page