top of page

Вітаю!

Це блог сайту Айї Неї, де можна прочитати про творчі новини, а також цікаві статті присвячені міфології та фентезі.

Потойбічне життя вікінгів


У скандинавській міфології,після смерті людина потрапляє в одну з кількох можливих потойбічних сфер.  Найвідоміші царства загробного життя в скандинавській міфології — Вальгалла і Хельхейм. Найвідоміші проте не єдині!


Валгалла — величний зал, розташований в Асгарді, царстві богів.  Він призначений для воїнів, які хоробро загинули в битві, і ним керує бог Одін.  Тих, кого Одін вважає гідними, приносять у Вальгаллу Валькірії.  У Вальгаллі загиблі воїни бенкетують, б’ються та готуються до остаточної битви за Рагнарок.


З іншого боку існує Гельхейм — це царство мертвих, яким править богиня Хель (донька Локі).  Це холодне й безлюдне місце, і кажуть, що туди потрапляють ті, хто помирає від старості чи хвороби.  Саме тут мертві із нігтів складають корабель Наґльфар. Гельхейм також асоціюється із покаранням, оскільки тих, хто вчинив злочини або вів безчесне життя, можуть відправити туди страждати. Настрьонд (сканд. Nástrǫnd — «берег мертвих») — місце в Гельгеймі, де змій Нідгьогг (дракон) гризе трупи померлих. Десь тут зв'язаний нутрощами власного сина чекає свог часу "помститися" богам йотун Локі.


У скандинавській міфології існують також інші можливі простори загробного життя, такі як Фолквангр (царство богині Фрейї, яка першою обирає кого забрати з полеглих!) і Гімле (мирне царство для добрих і праведних).  Фолквангр -- це луг або поле, куди потрапляє половина тих, хто гине в бою. смерті, тоді як інша половина йде до бога Одіна у Валгаллу . У Фолквангрі знаходиться зал Фрейї Сессрумнір.


Куди саме потрапляє людина після смерті, визначається різними факторами, такими як її життєві вчинки, спосіб смерті та примхи богів. Зокрема в Настрьонд потрапляли клятвопорушники, підлі вбивці, та ті, хто спокушав чужих жінок.

22 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page