top of page

Вітаю!

Це блог сайту Айї Неї, де можна прочитати про творчі новини, а також цікаві статті присвячені міфології та фентезі.

Перша письменниця

🌟 А чи знаєте ви, що першим відомим письмеником у світі є жінка? Жриця і принцеса. Саме її підписані твори наразі вважаються першими авторськими надбаннями людства.


Сьогодні ми поговоримо про  Енхедуанну, одну з найдавніших (найперших) відомих поетес та перших авторів в історії світу, чиє ім'я закарбувалося на віки. Вона була жрицею бога місяця Нанни у місті Ур, що знаходилося в давній Сумерії, нині територія сучасного Іраку. Енхедуанна жила у 23 столітті до н.е.


📜 Енхедуанна створила кілька важливих творів сумерської літератури, включаючи гімни  різним божествам. Найвідоміші її твори - це "Возвеличення Інанни" та "Сумерські храмові гімни". Ці твори не лише мають величезну літературну цінність, але й відкривають нам культуру та релігійні практики давньої Сумерії.


🌙 Її роль як високої жриці та літературні досягнення підкреслюють вплив, який жінки могли мати в давніх суспільствах, та відкривають нам вікно в духовні та поетичні традиції того часу. Спадщина Енхедуанни є також свідченням складності ранньої месопотамської цивілізації.


🌌 Поділіться цим дописом, якщо ви, як і я, не знали, що першим відомим автором була жінка 😉 ! #Enheduanna #AncientPoetry #HistoricalWomen #SumerianLiterature 🌟

35 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі
bottom of page