top of page

Вітаю!

Це блог сайту Айї Неї, де можна прочитати про творчі новини, а також цікаві статті присвячені міфології та фентезі.

Ніч Духів, День народження Сіф та завершення Йоль!


А ви готові до Ночі духів?

____________

Саме сьогодні ніч 31.12 на 01.01 остання з дванадцяти (тринадцяти) ночей, вважається ніччю духів. Найчарівніша, наймагічніша, адже брама між світами майже відсутня.

Йоль завершуються на дванадцяту (тринадцяту фактично) ніч. Новорічну ніч.

 Це остання з 12 днів велика вечірка, щоб відсвяткувати новий рік, відзначити закінчення найтемніших (і теоретично найхолодніших часів) і з нетерпінням чекати подовження днів і підвищення температури. 

З усіх святкових ночей ця ніч, здається, найбільше пов’язана зі співами, колядками, гостинами та особливим напоєм. Духи зараз найближче до людей і готові виконати останнє бажання!

"Wassail, Hail, Heilsa" — це різні версії одного кореневого слова в кількох різних мовах, яке, по суті, стосується здоров’я, процвітання та удачі, яке використовувалося в основному як  привітання. його не тільки використовували, щоб привітати когось, але це привітання мало на увазі, що комусь бажають міцного здоров’я. 

Під час святкових днів є особливий тип напою, який вживають всі. Цей напій відрізнявся залежно від домогосподарства, але він мав бути алкогольним, з фруктовими соками та іншими приправами, щоб допомогти зміцнити всіх, хто вживає його на наступний рік.

Якщо ви коли-небудь чули різдвяну колядку «Ось ми пливемо, серед стріх зелених», ось звідки походить ця традиція – побажання міцного здоров’я та пиття "василя" (згадаємо, що теж маємо такого персонажа в нашому рідному фольклорі, який з'являється на свята та пов'язаний із врожаями, землею та усякими культурами ;)) Тут специфічного типу напоїв, який п’ють для міцного здоров’я під час святкування різдвяних свят. 

27 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page