top of page

Вітаю!

Це блог сайту Айї Неї, де можна прочитати про творчі новини, а також цікаві статті присвячені міфології та фентезі.

Новий зріз Норд доступний до замовлення
Замовити можна через крамничку, що веде на форму а також лишити повідомлення у віконці повідомлень


__________

Розпуста і вікінги


Від веселкових описів скандинавського суспільства перейдемо до зворотної сторони питання. Вікінги - це рейдери, тобто пірати, які або через примус або через бажання вчиняли напади на прибережні поселення та монастирі. Отже в скандинавському суспільстві існувала така впливова "спільнота" піратів, що ми досі ідентифікуємо цілу народність за їх назвою "вікінг".  Під час таких от рейдів вікінги грабували, в*вали, крали людей щоб потім перетворити їх на рабів... 

Вікінги мали наложниць хоча ця практика не була широко поширеною. Конкубінат - це коли чоловік має другорядну дружину або партнерку, яка не була юридично визнаного статусу подружжя і яка зазвичай з нижчого соціального класу (3 класове суспільство: ярлик, бонди, трали).

Арабський письменник 10-го століття Аль-Тартуші описав, що вікінги мали «кілька дружин і наложниць». Однак сам Аль-Тартуші насправді ніколи не відвідував землі вікінгів. Ну а те, що чепурних, мязистих, білочубих красенів полюбляли жінки на це скаржаться доволі часто )

Вікінги мали рабів (і рабинь).

Вікінги захоплювали рабів під час набігів на інші землі, а також купували. Ці раби в основному використовувалися для фізичної праці, наприклад у сільському господарстві чи будівництві, і їх можна було купити або продати, як і будь-який інший товар. Однак не до всіх рабів ставилися однаково, і деяким було надано більше прав і свобод, ніж іншим, залежно від їх соціального статусу та контексту їх поневолення. Була практика й відпускати рабів, даючи їм землі.

Найстрашніше це спалення живцем жінки рабині після смерті її господаря... а до цього інші воїни "прощалися" з втраченим із її допомогою 😳

Вікінги багато пили. Вживання алкоголю було значною частиною культури скандинавів. Хоча вікінгам подобалося випивати та спілкуватися, вони також мали сильне почуття самоконтролю та дисципліни. Вживання алкоголю часто було частиною релігійних і соціальних церемоній, і існували суворі правила та звичаї щодо того, як і коли можна було вживати алкоголь. Наприклад, пити часто дозволялося лише після певних ритуалів або офіційних промов.

4 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Норд зі зрізами!

Нарешті їде до мене і з наступного тижня поїде до читачів! 🥰

Comments


bottom of page