top of page

Вітаю!

Це блог сайту Айї Неї, де можна прочитати про творчі новини, а також цікаві статті присвячені міфології та фентезі.

Маленькі шамахи


-- Ні, ніше. Ми народжуємося не так як люди чи альви, -- він плавко всівся, схрестивши ноги. 


--  А як тоді? -- Ашула вмостилася на подушках, майже не соромлячись оголених  грудей. 


Ішхатан вагався, дивлячись на неї  схвильовано, навіть пригнічено. Тоді глибоко приречено зітхнув. 


-- Гаразд. Ти однаково дізнаєшся, рано чи пізно... Ми походимо від машахарра, ніше. І народжуємося у формі личинок-аджахів, -- помітивши як широко розчахнулися її очі, Ноа хмикнув, але ризикнув продовжити. -- Маленький шамах виходить з тіла матері згорнутим в спіраль у спеціальній захисній оболонці. 


-- Чекай.., то ви народжуєтеся з яйця? -- здивуванню Ашули не було меж. Хоча мала б звикнути, що Шеол повний несподіванок. -- Як змії...


-- Можна і так сказати, хоча аджах досить швидко з'їдає оболонку та далі харчується іхороподібними виділенням з молочної залози матері, що звуться сакрумом. За кілька місяців аджах починає линяти та перетворюється на шамаха з ногами та руками. На звичного для поверхневців немовля, -- Ноа всміхнувся. розповідаючи про новонароджених з дивовижним теплом в голосі та погляді. Шамахи любили дітей. Ашула це збагнула, ще вчора гуляючи Шанідром. ТА можливо ішхатан не просто обожнював малечу, він хотів мати дитину? У якому віці шамахи починають розмножуватися? Ноа давно подорослішав. Певно думав за нащадка. -- Аджах дуже вразливі та потребують захисту та піклування дорослих. 


--  Захисту? -- здивувався альвійка. -- Від чого? 


-- Шеол -- це природне середовище, ніше. І як будь-яке природному середовищі його населяють різні життєві форми. Наші міста та нафтові родовища захищають шенк, але в печерах також живуть твархи, дрібні м'ясоїдні потвори. Новонароджені повзають дуже повільно, тому не можуть втекти від небезпеки. А тіло їх це справжня фабрика поживних речовин, якими твархи залюбки відобідають.  


Ашула аж здригнулась, жваво уявивши підземне чудовисько, що з'їдає новонародженого шамаха-хробачка. Хоча боятися вона мала не твархів, а аджахів. 


-- Колись я бачив рештки з'їденого немовляти. Жахливе видовище, -- Ноа важко зітхнув. -- Проте не бійся, ніше, напади твархів трапляються вкрай рідко. Сардари регулярно зачищають їхні гнізда. А у дорослих шамахів природних ворогів немає, -- Ноа задумливо почесав підборіддя. Зміїні очі сфокусувалися на протилежній стіні але дивилися наче крізь час та простір. -- Хоча, якщо податися в Нага-лока теоретично можна стати жертвою машахарра, який захищатиме територію чи свою  дакіні від непроханих гостей.

3 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Commentaires


bottom of page