top of page

Вітаю!

Це блог сайту Айї Неї, де можна прочитати про творчі новини, а також цікаві статті присвячені міфології та фентезі.

Макіяж вікінгів


Вікінги фарбувалися здебільшого для ритуальних цілей, але мали те, що ми звемо макіяжем. 

Найпопулярнішою косметикою, якою користувалися як чоловіки так і жінки був кохль (сурма, каджал) такий чорний порошок із подрібненого деревного вугілля або сажі.  Кохлем підмальовували очі, щоб створити драматичний ефект, і вважалося, що такі от очі мають захисні властивості від злих духів. А окрім всього кохль захищає слизисту від інфекцій 👀 Я знайшла кілька варіантів з чого робили кохль вікінги, найдивніший це паличка спаленого мигдаля. 🤔

Вікінги робили татушки, хоча тут вчені також сперечаються щодо поширеності такої практики. Синю фарбу для малюнків виготовляли ​​з листя рослини Вайди. Вайдою малювали руни, стави, як символи статусу, ідентичності чи захисту.

Жінки ягодами барвили щоки та губи. Але якісь чіткі інструкції що було румянами а що помадою поки не знаходила. Поширені були різні масла для зволоження і захисту шкіри і волосся.

Окрім макіяжу любили вікінги робити собі зачіски. Для укладання волосся брали гребінці, зроблені з кісток тварин або рогів  Прикрашали волосся намистинами, стрічками, металевими шпильками. Зачіски носили як жінки так і чоловіки. Зачісувати могли й бороди 😅 але мали моду на довжину бороди. Волосся могли стригти та брити. Одружені жінки часто носили хустки.

Еталоном жіночої краси вважається дружина Рагнара Лодброка із саг, Крака мала білу шкіру та довге розкішне волосся, що одразу привернуло до неї увагу чоловіків.

А що вам цікаво дізнатися про вікінгів? 🌝

62 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Kommentare


bottom of page