top of page

Вітаю!

Це блог сайту Айї Неї, де можна прочитати про творчі новини, а також цікаві статті присвячені міфології та фентезі.

Короткі поради як писати короткі історії.


Щоб успішно писати коротку художню прозу,  потрібно Досягати впливу на читача якомога меншою кількістю слів.  Тож кожен вибір, який ви робить автор, має бути обдуманим, кожен герой має діяти цілеспрямовано, а кожне слово має бути яскравим.  Коли менше означає більше, зосередження на певних деталях може допомогти наповнити  коротку історію великою кількістю кольорів, значеннями та підтекстом — без зайвих слів.

.

Чотири маленькі способи вкласти великий сенс у короткі історії

.

1. Жести персонажів — коли ви пишете з обмеженням кількості слів, ви хочете показати особистості своїх персонажів, не використовуючи надто багато діалогів.  Один із способів зробити це за допомогою фізичних жестів.  Наприклад, хірург, який тільки виходить з операційної, може повісити голову, наближаючись до близьких пацієнта.  Цей простий жест розкаже багато про те, як пройшла операція, і ви не допишете жодного зайвого слова.

.

2. Вибір одягу — те, у що одягнений ваш персонажа, може дати розуміння його або її особистості та навіть допомогти пояснити обстановку чи розгорнути сюжет.  Якщо ваш герой носить стетоскоп, табличку з іменем і закривавлений халат лікаря, ваш читач знатиме, що ваш персонаж — лікар, який щойно пережив серйозну травму.

.

3. Місце дії як персонаж — у більшості чудової художньої літератури місце дії так само важливе, як сюжет і персонажі.  Найкращі налаштування рухатимуть історію вперед.  Візьмемо, наприклад, нашу лікарню.  Дощ, що бризкає у вікно реанімаційної палати, не лише додає опису обстановці, а й передає настрій сцени читачеві.  Навіть не побачивши вашого героя чи не почувши погані новини її лікарів, ваш читач уже відчує, що результат не буде позитивним.

.

4. Точний діалог. Одним із найважливіших способів справити значний вплив короткою розповіддю є написання чіткого, лаконічного діалогу.  Діалоги допомагають розвивати сюжет і розкривати інформацію про персонажів.  Тож чим лаконічнішим буде ваш діалог, тим більше у вас буде можливостей розповісти багато, але насправді сказати менше.  Наприклад, ви можете попросити свого лікаря використовувати двадцять слів, щоб повідомити колезі нову інформацію.  Або ви можете взяти ці двадцять слів і розділити їх між двома персонажами, щоб швидко надати більшої глибини розмові — і вашій історії.

.

Як ви можете застосувати ці прийоми у своєму тексті?

.

Щоб зрозуміти, наскільки добре працюють ці техніки, прочитайте коротку художню літературу!  Читайте флеш-фантастику, щоб побачити, як автори розповідають складні, інтригуючі історії з обмеженою кількістю слів.  Подивіться, скільки технік ви можете розпізнати, а потім застосуйте те, що ви навчилися, у своєму письмі.

.

Як вправу обмежте себе коротким словом і спробуйте розповісти свою історію.  Під час редагування ще більше зменшуйте кількість слів, доки не вдасться передати свою коротку історію якомога меншою кількістю слів.

15 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page