top of page

Вітаю!

Це блог сайту Айї Неї, де можна прочитати про творчі новини, а також цікаві статті присвячені міфології та фентезі.

Етнічне фентезі

Я обожнюю піджанр етнічного фентезі, але зіштовхнулась з тим, що він майже відсутній на нашому ринку. Украй рідко перекладається "чисте" етнічне фентезі, здебільшого його можна зустріти як домішки з іншими жанрами.

І серія "Норд" (Скандинавія) і "Нетжеру" (Єгипет), і "Селестіал" (Азія) - це фентезі з ухилом в жанр етнічного.

Тому давайте розбиратися, що до чого...

✅Етнічне фентезі — це піджанр фентезійної літератури, який спирається на культурні традиції та міфологію інших суспільств. Тому однією з головних особливостей етнічного фентезі як жанру є його акцент на культурному різноманітті. 

✅Етнічне фентезі спирається на реальні культури та фольклор нашого світу.

Ще однією особливістю є використання міфів і легенд як джерела натхнення.  Це не рітейлінг, а пряме запозичення культурних елементів. Можливе введення історичних постатей (але все ж етнічне фентезі не є історичним романом і не має на меті опис історичних подій).

Досліджуючи різні культури через призму фантазії, етнічна фантазія може допомогти зруйнувати культурні бар’єри. Зокрема в Норд продемонстровані спільні зимові традиції наші та скандинавів, в наступних частинах розглядаються різні традиції та культурні особливості народів Скандинавії.

Однією з особливостей піджанру є використання іншомовних слів  для створення відчуття культурної автентичності. Здебільшого використані слова також мають преклад у самому тексті, або в окремому глосарію (на розсуд автора). Інколи ефект досягається постійним вживанням слова у певному контексті.

Що почитати?

«Трилогію «Спадок» Н. К. Джемісіна

«Наречена-привид» Янцзе Чу

«Місто з латуні» С. А. Чакраборті

«Милость королів» Кен Лю

«Трилогія Імперії» Реймонда Е. Фейста та Дженні Вуртса

«Барабани чорнобога» П. Джелі Кларка

«Сто тисяч королівств» Н. К. Джемісіна

✅Ще з цікавих новинок доступних в перекладі "Чорний леопард, рудий вовк"  Марлон Джеймс. І "Червона Зима" містить багато етнічних елементів японської культури.

✅Також з етнічного у більшій чи частковій мірі з домішками рідної культури чи інших культур: "Аркан вовків", "Летті Ґвінґіл" "Дім солі", "Вовча зграя", "Єлень", "Заклятий меч".7 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Норд зі зрізами!

Нарешті їде до мене і з наступного тижня поїде до читачів! 🥰

댓글


bottom of page