top of page

Вітаю!

Це блог сайту Айї Неї, де можна прочитати про творчі новини, а також цікаві статті присвячені міфології та фентезі.

Ерго Проксі

Ерго Проксі


___________

Сьогодні про аніме, що без перебільшення стало частиною мене. Ніколи до цього і після не зустрічала більш глибокої роботи.

Так, воно похмуре й темне, але прекрасне водночас. А кожен епізод можна розбирати на цитати. Переглядати та шукати приховані сенси знову та знову.

_________

Дія розгортається в постапокаліптичному світі, де люди живуть у куполоподібних містах, оскільки зовнішній світ став абсолютно непридатним для життя. Ре-л Майєр, детектив Ромдо, яка розслідує серію вбивств, що пов'язані з Когвто вірусом - бунтом машин, адже люди Ромдо не мислять життя без автоматонів - рабів-роботів. Однак на обрії з'являється ще один підозрюваний, істота на ім’я «Проксі». Ріел ненавидить Ромдо, з усіма мешканцями. Однак її зацікавив підозрюваний іммігран Вінсент Лоу, що причетний до Проксі. Коли вона заглиблюється у справу, то виявляє змову, що пустила коріння під вежу купольного міста.

Другим головним героєм є Вінсент Лоу, юнак що закоханий в Ріел, але намагається усіма силами адаптуватися під нові умови життя. Доки система його не знищує. Пробуджуючи монстра.

________

У Ergo Proxy є безліч посилань на філософію, релігію та міфологію,крім того, тут розглядаються такі теми, як ідентичність і природа реальності.

Візуальні ефекти з унікальним, примхливим стилем, який ідеально передає тон аніме. Дизайн персонажів приголомшливий. Вони - живі.

Цікавий факт: назва шоу, Ergo Proxy, насправді є грою на латинську фразу «cogito ergo sum» («Я мислю, отже я існую»)

Гральні карти. Чаклун і шут. Пророцтва та сплячі боги. Загадкові проксі (до кінця не зрозуміло хто вони такі). А найцікавіше фінал доволі відкритий і тлумачити його можна як завгодно, хоча відчуття хеппі енду присутнє.

Я довго шукала новели чи продовження Ерго Проксі та здається його просто не існує 👀 це самодостатній шедевр, і творець навіть поховав себе в одному з епізодів 😅

Імена героїв так само мають значення, навіть їхні номери та деякі слова. Якщо почати копати то Ерго має нескінчену кількість загадок.

Якщо ви фанат наукової фантастики або просто любите хороші таємниці, вам обов’язково це перевірити!

1 перегляд0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Норд зі зрізами!

Нарешті їде до мене і з наступного тижня поїде до читачів! 🥰

Comentarios


bottom of page