top of page

Вітаю!

Це блог сайту Айї Неї, де можна прочитати про творчі новини, а також цікаві статті присвячені міфології та фентезі.

Вінєтки для творів

6 прикладів віньєток, щоб додати глибини тексту.

Райан ДжонсонПриклади віньєток походять не лише з таких класичних творів, як роботи Гюго чи Хемінгуея.  Їх  можна знайти на телебаченні та в кіно.  Але віньєтки складно зрозуміти — вони не дотримуються жорстких правил. Однак  дотримуються загальних вказівок створенгя:


1. Цілеспрямований, але безсюжетний,

2. Детально, але коротко,

3.  Спогади, але відчутні.


  • Що таке віньєтка?

Віньєтка — це літературний прийом, який створює яскравий, але безсюжетний опис сцени чи персонажа.


Довжина 800-1000 слів вважається обмеженням, хоча офіційних рекомендацій щодо довжини немає.


Це тому, що віньєтки — це частина головоломки, а не вся головоломка.  Віньєтки дають вам уявлення про майбутню історію або створюють у читача певний настрій перед розповіддю. Це частина твору.


  1. У своїх творах Гюго використовує образи, спонукальну мову та потужні аналогії, щоб рухати вперед твір. Він  часто вдається до  візуальних та слухових дескрипторів «п'яна» і «змардована» душа.  Почувся шепіт. т.і.  Потім, після виклику почуттів, наводяться драматичні аналогії єпископів і каторжників, ангелів і чудовиськ. Усе це працює для передачі внутрішнього стану героя.


Приклад віньєтки 2.  Тоні Моррісон створив настрій навколо сцени матері та її вбитої дитини. Він задає настрій був жаль і безнадійність — жаль за життям, яке Сете, рабиня-втікачка, ніколи не могла дати своїй дитині.  Вона навіть не змогла дати їй належним чином вигравіруваний надгробок. Фрази на кшталт «її все ще турбували», «міг би» та «задовольнився землею" важкі, сповнені почуття провини. Більше того, майбутнє в очах героїні виглядало таким же безнадійним. В результаті навколо  трагічної сцени поховання дитини складається потрібна автору атмосфера.


  1. Найкращі приклади віньєток у фільмах і серіалах. Віньєтки на телебаченні та в кіно схожі на віньєтки в прозі, за винятком того, що їх буквально бачать і чують. Вони часто поєднуються з ретроспекціями, монтажем або холодним відкриттям.


Офіс, Банкір

Офіс включив багато «холодних відкриттів» (коротка сцена перед титрами) як короткі віньєтки.  І епізод The ​​Banker (S6.E14) у короткій сцені Джим Галперт безтурботно увійшов і сів у костюмі свого напарника по офісу Дуайта Шрута.

Волосся Джима було розпущене, як у Дуайта, він носив одяг і окуляри, як у Дуайта,  а потім став ставити запитання в стилі Дуайта, видаючи Дуайта. Це зайняло хвилину, але як тільки Дуайт зрозумів, він не був щасливий.  Сцену обірвали, коли Джим завчасно покликав свого боса: «Майкл!»  На що Дуайт скопіював його.


Очевидно, що віньєтка має бути комедійною, але вона також дає глядачам можливість зазирнути у стосунки Джима і Дуайта. І глядачам не кажуть — їм показують — які стосунки між ними були.


  1. Дівчата Деррі, фінал

Фінал (S3. E7) комедійного серіалу «Дівчата з Деррі», дія якого розгортається на тлі конфлікту в Північній Ірландії, розпочався з групи коротких віньєток.


Віньєтка являла собою пучок роз'єднаних сцен.  Це почалося, коли Орла МакКул танцювала вулицями.  Її двоюрідна сестра Ерін читала роман Шекспіра в книгарні і нарешті прошепотіла: «Це так красиво».  Але як виявилося, вона обміняла Гамлета на журнал Teen Bulletin.  А Джеймс Магуайр, один у школі, призупинив монтаж відео на крупному плані Ерін, його коханої.


Мета комплекту віньєток полягала в тому, щоб показати, як почувався кожен герой через рік, тепер уже дорослим у 18 років. Залишити питання для глядача, чи зміниться вони теж з часом?


5.  «Офісний простір» — сатирична комедія про офісну роботу кінця 90-х.  Головний герой Пітер разом із двома своїми друзями Майклом і Саміром ненавиділи свою роботу. Але особливо вони ненавиділи принтер. Тож нарешті, після чергового невдалого друку, тріо винесло пристрій на покинуте поле з бейсбольною битою.  Після жорстокого побиття вони покинули розбитий принтер. Ця кумедна віньєтка дала глядачам уявлення про те, наскільки втомилися Пітер та його друзі. Від безглузді роботи.


Як виявилося, знищення майна підприємства було лише початком.


  1. Як створити вінєтку:


  • У них немає встановленої структури чи сюжету: віньєтка є стилістично креативною та вільною від оповідної структури.

  • Використовуйте багато описів: віньєтки залежать від метафор, аналогій та іншої описової мови.

  • Віньєтка має викликати у читача певне почуття, настрій чи захоплення.

  • Будьте короткими: пам’ятайте, що віньєтка не повинна містити більше 800–1000 слів.  Однак кілька віньєток можна використовувати та/або об’єднувати разом.

  • Зосередьтеся на меті: віньєтка призначена для того, щоб дати конкретне уявлення або зрозуміти ширшу історію.


Працюйте над тим, щоб викликати експресивний настрій або охоплюючу атмосферу.  Наповніть його описами, метафорами та емоціями.

2 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Норд зі зрізами!

Нарешті їде до мене і з наступного тижня поїде до читачів! 🥰

Comments


bottom of page