top of page

Вітаю!

Це блог сайту Айї Неї, де можна прочитати про творчі новини, а також цікаві статті присвячені міфології та фентезі.

Вікінги та свята

Вікінги любили святкувати, передусім те, що пережили чергову зиму 👀

Привіт, шанувальники скандинавії! 😄 Сьогодні я трохи розповім про  найвідоміші свята скандинавів. 🛡️⚔️🍻

1️⃣ Юль (Yule): Це свято вікінгів відбувалося взимку і символізувало початок нового року. Воно було часом святкування, відпочинку і вдячності богам за врожай. Юль тривав 12 днів і 13 ночей, зі святковою вечерею, та символічним переродженням Сонця. ☀️🌱 Саме це свято ми переживаємо в Норд Велика Зима разом з Сіф її родиною та друзями.

2️⃣ Блоти (Blt): Це ціла серія ритуалів, які вікінги виконували протягом року, щоб вшанувати богів, своїх предків і природу. Одним з найважливіших було Весняне Блот, де вікінги просили богів про плодороддя і добробут в новому сезоні. Домашні борти виконували жінки, найчастіше зустрічаємо згадку про альфаблот тобто жертву альвам🌺🌳🙏

3️⃣ Тинг (Thing): Це було важливе зібрання вікінгів, де вони обговорювали закони, вирішували справи та приймали важливі рішення. Це не цілком святом в традиційному розумінні, але  життєво важлива подія в суспільстві вікінгів. На тинг міг заїхати конунґ і тоді він перетворювався на урочисте частування. Також відомо про альттинґ раз на рік 🏛️⚖️

4️⃣Winternights (або Vetrnætr). Це свято відзначало початок зими і було часто святкуванням в середині жовтня. Це свято також було часом для вдячності за урожай, і воно може включати поклоніння богам, таким як Freyr, Freya, або Odin, а також вшанування предків. Це свято також може включати ритуал пиття, відомий як Sumbel, з тостами, промовами та  поезією або піснями.

Дехто відзначає це свято в час осіннього рівнодення, але багато  святкують Winternights у Жовтні, оскільки це більш відповідає традиційним календарям.

Yule Viking Festival проходить у Грудні в Техасі, США. Цей фестиваль створений з метою навчити і розважити учасників, пропонуючи поглянути на вікінгів та  їхній спосіб життя.

5 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page