top of page

Вітаю!

Це блог сайту Айї Неї, де можна прочитати про творчі новини, а також цікаві статті присвячені міфології та фентезі.

Бра Йоль!


Бра Йоль, любі! Сьогодні ми поговоримо як зустріти Матір Ночей та відсвяткувати Йоль так, щоб Дике полювання не витягло вас з теплого ліжечка та не віднесло до морозилки світів - Ніфльгейму.Йоль - свято, яке народилося в Скандинавії, і насправді є першоджерелом багатьох сучасних Різдвяних традицій. Нині Йоль оточене неймовірними легендами та звичаями.


🌲 Від Давніх Часів до Сьогодення 🌲


Удавнину Йоль святкували під час зимового сонцестояння, відзначаючи перехід від найдовшої ночі до повернення сонця. Починалося все у ніч напередодні свята. Матір ночей. Найдовшу ніч. Родини й друзі (а то й селища) збиралися разом, готували їжу (переважно свинину), клали требу богам (мастили вівтарі кровю), співали пісні та танцювали довкола багаття, аби прогнати зиму та морок. Особливу роль у святкуванні відігравали вогнища та свічки, символізуючи світло, яке перемагає темряву. Батько родини мав принести в дім величеньке поліно. Яке господиня загортало в борошно та посипала травами. Це поліно горітиме всі 12 днів Йоль і в жодному випадку не має гаснути!А вночі до хати могли завітати ряджені на чолі з Йольським цапом. Вони співатимуть та благословлятимуть родину. А ще гратимуть в ігри. Якщо обраний член родини не зможе здогадатися, хто саме ховається під нарядом, ряджені заберуть його з собою. У нагороду за співи та танці ряджені отримують солодощі та фрукти.Сьогодні Йоль трансформувався в сучасне святкування, зберігши елементи вогню та світла, а також додавши до них обмін подарунками та родинні зібрання. В країнах, де збереглися традиції, таких як Швеція та Норвегія, Йоль святкують, прикрашаючи домівки та вулиці, влаштовуючи ярмарки та фестивалі.


🌌 Дике Полювання - Містичний Аспект Йоля 🌌


Але не все так святково, як може здатися на перший погляд. Однією з найбільш моторошних традицій, пов'язаних з Йолем, є легенда про Дике Полювання. Уявіть ніч, сповнену крижаним вітром, коли духи мертвих мчать небом, а на чолі їх сам Одін!


Ці духи ширяють над землею, здіймаючи бурю та схуртовини, шукаючи тих, хто зважився вийти з дому тапоглянути на дійство. Люди вірили, що зустріч з Диким Полюванням неодміно накличе велику біду або навіть смерть. Тому в ніч Йоля прийнято залишатися вдома, у теплі та безпеці, далеко від цих страшних духів.


✨ Заворожуюча Сила Свята ✨


Йоль - це не просто зимове свято, це подорож у часі, що об'єднує стародавні вірування з сучасними традиціями, розвіюючи темряву зимових ночей світлом та теплом, але й нагадуючи про містичні сили, що колись володарювали світом.


Рецепт святкування:

Поліно або його смачний аналог штолен.

Омела і загалом побільше трав.

Прикрашаємо дерева.

Запалюємо багато світла вночі.

Готуємо відварену свинину.


Нехай цей Йоль принесе вам всю радість і світло в зимові вечори.


🔥🌟 Бажаю вам магічного Йоля! 🌟🔥

8 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page